Przejdź do treści

mgr Małgorzata Kunicka

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie czteroletniego szkolenia w zakresie psychoterapii poznawczo – behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo – Behawioralnej (obecnie na 4 roku). Posiadam również uprawnienia jako oligofrenopedagog  i specjalista wczesnego wspomagania rozwoju.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psycholog m.in. w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych, w Szkole Podstawowej, w Gimnazjum i Poradni Zdrowia Psychicznego. Aktualnie pracuję terapeutycznie w Centrum Psychoterapii Przystań Zmian oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego „Bajka”, gdzie przyjmuję nastolatków od 15 roku życia oraz osoby dorosłe. Na co dzień pracuję z osobami doświadczającymi zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń psychosomatycznych.

Wspieram pacjentów w sytuacjach kryzysowych, po przeżyciach traumatycznych, a także  poszukujących lepszego zrozumienia siebie.

W trosce o dobro pacjentów stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności terapeutyczne, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej.

Podczas spotkań wykorzystuję przede wszystkim podejście poznawczo – behawioralne, którego skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne oraz elementy Terapii Schematu i Terapii Akceptacji i Zaangażowania.

W swojej pracy kieruję się empatią, troską oraz indywidualnym podejściem do potrzeb każdego pacjenta. Zależy mi, aby podczas spotkań budować relację opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Prywatnie  lubię podróże małe i duże. Przyjemność sprawia mi zwiedzanie nowych zakątków, jak również powracanie do ulubionych miejsc. Odpoczywam czytając książki, jeżdżąc na rowerze i uprawiając Nordic Walking.