Wyświetlanie jednego wyniku
pon. - pt.: 8:00 - 20:00
Centrum Psychoterapii
pon. - pt.: 8:00 - 20:00
Wyświetlanie jednego wyniku
Jestem psychologiem w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat nr 1634), psychoseksuologiem, pedagogiem. Ukończyłem szkolenie z zakresu psychotraumatologii, posiadam uprawnienia socjoterapeuty oraz oligofrenopedagoga.
Na co dzień oprócz pracy w Centrum Psychoterapii Przystań Zmian, jestem kierownikiem Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „poMOC”, gdzie koordynuje pracę Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, pracę Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.
W mojej pracy stosuję metody psychoterapii oparte na dowodach naukowych (CBT, DBT, ACT, EMDR). Wiem, że udział w procesie psychoterapii to niejednokrotnie wyzwanie które warto podjąć, staram się więc przekonywać, że nie ma rzeczy niemożliwych, a czasami wystarczy postawić małe kroki, by być bliżej zmianom.
W ramach Centrum pracuję głównie z dziećmi, nastolatkami oraz rodzicami. Moi pacjenci doświadczają zazwyczaj trudności związanych z zaburzeniami afektywnymi (m.in. depresja), lękowymi, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD), traumami, czy doświadczaniem trudności związanych z niezgodnością płciową.
Staram się, by moja praca na co dzień nie odbiegała od kodeksów etycznych zawodu psychologa oraz psychoterapeuty, Jestem członkiem kilku towarzystw terapeutycznych, m.in.: Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów. Swoją pracę psychoterapeutyczną regularnie superwizuję u certyfikowanych superwizorów z wcześniej wymienionych towarzystw.
Ukończone studia – kwalifikacje główne:
Witam, nazywam się Rafał Kozielec. Z wykształcenia jestem pedagogiem i psychologiem. Posiadam certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień. Aktualnie jestem w Szkole Psychoterapii spełniającej wymogi certyfikacyjne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Posiadam doświadczenie w prowadzeniu grup terapeutycznych oraz prowadzeniu terapii indywidualnych. Od wielu lat pracuję z osobami uzależnionymi oraz członkami rodzin dotkniętych następstwami spożywania substancji psychoaktywnych przez kogoś z rodziny. Doświadczenie zdobywałem zarówno w poradniach, jak i na oddziale dziennym leczenia uzależnień. Obecnie pracuję w stacjonarnym ośrodku psychoterapii uzależnień i ośrodkach ambulatoryjnych. W kontakcie z drugim człowiekiem cenię sobie otwartość i szczerość. Bliskie jest mi indywidualne spojrzenie na pacjenta oraz jego funkcjonowanie.
Jestem psychologiem z wykształcenia i zamiłowania. W zawodzie pracuję od 9 lat, cały czas mając kontakt z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami jako psycholog w przedszkolu i szkole podstawowej. Od dwóch lat prowadzę również zajęcia dla studentów psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Wzbogacam swoje kompetencje i warsztat pracy poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach oraz studiowanie literatury fachowej. Posiadam uprawnienia do pracy metodą Kids`Skills – Dam Radę!. Obecnie jestem w trakcie dwuletniego szkolenia podyplomowego z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży z elementami III fali.
Wspieram dzieci i młodzież m.in. poprzez rozwijanie ich świadomości emocjonalnej, naukę radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów, wzmacnianie poczucia własnej wartości i skuteczności. Dzięki pracy w szkole na bieżąco wiem, z jakimi problemami i wyzwaniami spotykają się młodzi ludzie.
Rodziców staram się zaopatrywać w wiedzę i umiejętności, które pomagają im rozpoznawać i odpowiadać na potrzeby dziecka, a także optymalnie wspierać jego rozwój.
Każdą osobę, z którą pracuję, traktuję indywidualnie, okazując jej szacunek i empatię. Dużą wagę przywiązuję do budowania relacji – fundamentu do dalszej pracy. Kieruję się zasadą, że każdy człowiek ma swoje zasoby, czasem trzeba mu jedynie pomóc je odszukać.
Prywatnie jestem żoną i mama dwóch szkolniaków i przedszkolaka, więc radości i trudy rodzicielskie nie są mi obce 🙂 Lubię aktywnie spędzać czas – spacery, jazda na rowerze i wędrówki po górach.
Ukończyłam studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Od dziecka marzyłam o pracy w zawodzie psychologa, ukierunkowując na to mój proces kształcenia. Już w trakcie studiów pomagałam w prowadzeniu terapii grupowej dla dzieci i młodzieży w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „poMOC”. Szczególną satysfakcję i przyjemność sprawia mi praca z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami, udzielając wsparcia w zakresie metod wychowawczych. W mojej pracy korzystam z narzędzi i metod poznawczo-behawioralnych i to właśnie w tym nurcie planuję dalsze kształcenie. Moim priorytetem w pracy jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz ciepłej, przyjaznej atmosfery.
Oprócz przyjmowania pacjentów w Przystani Zmian, na co dzień pracuję w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „poMOC”, prowadząc terapię grupową oraz indywidualne konsultacje psychologiczne.
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie czteroletniego szkolenia w zakresie psychoterapii poznawczo – behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo – Behawioralnej (obecnie na 4 roku). Posiadam również uprawnienia jako oligofrenopedagog i specjalista wczesnego wspomagania rozwoju.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psycholog m.in. w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych, w Szkole Podstawowej, w Gimnazjum i Poradni Zdrowia Psychicznego. Aktualnie pracuję terapeutycznie w Centrum Psychoterapii Przystań Zmian oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego „Bajka”, gdzie przyjmuję nastolatków od 15 roku życia oraz osoby dorosłe. Na co dzień pracuję z osobami doświadczającymi zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń psychosomatycznych.
Wspieram pacjentów w sytuacjach kryzysowych, po przeżyciach traumatycznych, a także poszukujących lepszego zrozumienia siebie.
W trosce o dobro pacjentów stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności terapeutyczne, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej.
Podczas spotkań wykorzystuję przede wszystkim podejście poznawczo – behawioralne, którego skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne oraz elementy Terapii Schematu i Terapii Akceptacji i Zaangażowania.
W swojej pracy kieruję się empatią, troską oraz indywidualnym podejściem do potrzeb każdego pacjenta. Zależy mi, aby podczas spotkań budować relację opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.
Prywatnie lubię podróże małe i duże. Przyjemność sprawia mi zwiedzanie nowych zakątków, jak również powracanie do ulubionych miejsc. Odpoczywam czytając książki, jeżdżąc na rowerze i uprawiając Nordic Walking.
Jestem psychologiem, pedagogiem a przede wszystkim psychoterapeutą w trakcie szkolenia przygotowującego do certyfikatu poznawczo – behawioralnego w Szkole Psychoterapii Crescentia. W swojej pracy korzystam przede wszystkim z technik III fali tj. ACT, DBT, CFT, a najbliższą jest mi Terapia Schematu. Staram się nieustannie szkolić w tym zakresie i być otwartą na najnowsze badania oraz podejście integrujące różne perspektywy spojrzenia na pacjentów. Moja praca podlega stałej superwizji u Certyfikowanych Superwizorów PTTPB. Prowadzę psychoterapię dorosłych oraz nastolatków powyżej 12 roku życia. Pracuję także z rodzicami oraz opiekunami w zakresie wsparcia i treningu rodzicielskiego. Mam doświadczenie w towarzyszeniu osobom przeżywającym kryzysy, szeroko pojęte straty, doświadczającym przemocy. Pracuję również z rodzicami zastępczymi i adopcyjnymi, a także kobietami w ciąży i połogu. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą Ninki i Adasia oraz miłośniczką książek, kawy, czekolady i kotów (w dowolnej kolejności). Zdaję sobie sprawę, że relacja stanowi czynnik leczący w mojej pracy, dlatego z dużą uważnoscią i troską podchodzę do każdego spotkania, wiedząc że będzie ono początkiem ważnej i wspólnej terapeutycznej drogi…
Jestem magistrem resocjalizacji i certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień.
Bliski jest mi nurt poznawczo – behawioralny z wykorzystaniem dialogu motywującego i
elementów terapii schematów.
Pracuję z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych jak i uzależnionymi behawioralnie (seksoholizm, hazard, pracoholizm).
Prowadzę również terapię dla osób współuzależnionych.
Udzielam wsparcia osobom zmagającym się z nerwicą, depresją, zaburzeniami
obsesyjno – kompulsyjnymi, zachowaniami agresywnymi.
Współpracuję z parami przeżywającymi kryzys w związku.
Każdego pacjenta postrzegam jako indywidualną i wyjątkową jednostkę, której mogę pomóc, jeśli ona
tego chce.
Pomagam na nowo uwierzyć w siebie i znaleźć zasoby, które pomogą odbudować poczucie własnej wartości.
Kładę nacisk na relację terapeutyczą. Dbam o to, aby pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo w moim towarzystwie.
Jestem psychologiem z ośmioletnim doświadczeniem zawodowym. Pracuję z dziećmi i młodzieżą, głównie w obszarze dotyczącym zaburzeń lękowych, obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń zachowania czy też opozycyjno-buntowniczych (szczególnie bliskie jest mi udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży, które przebywają lub przebywały w pieczy zastępczej). Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo – Behawioralnej. Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Na co dzień oprócz pracy w Centrum Psychoterapii Przystań Zmian, jestem psychologiem w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „poMOC” w Bydgoszczy.
Sesję z Klientem prowadzę w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ta metodyka pracy ma udowodnioną skuteczność ze względu na wysokopoziomowe podejście naukowe oraz pełne poszanowanie do drugiej osoby. Ten rodzaj terapii zakłada, że prowadzący jest specjalistą w swojej dziedzinie, a Klient ekspertem od własnego życia, w tym swoich potrzeb i emocji.
Jestem psychologiem z wykształcenia i z pasji od 2012 roku. Aktualnie w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej, neuropsychologii. Ukończyłam studia z zakresu psychoonkologii w SWPS oraz psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Pracuję głównie z osobami dorosłymi. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując jako psychoonkolog w Domu Sue Ryder, następnie jako psycholog w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej oraz jako współbadacz w badaniach klinicznych w Centrum Psychoneurologii Wieku Podeszłego. Byłam też kierownikiem Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Geriatrycznego. Aktualnie pracuję jako psycholog w szpitalu oraz poradni gdzie codziennie zdobywam cenne doświadczenie kliniczne.
W gabinecie zajmuję się głównie diagnozą oraz terapią neuropsychologiczną, psychoedukacją oraz wsparciem pacjentów i ich rodzin w trudnym procesie adaptacji i mierzenia się z chorobami przewlekłymi. Ponadto wsparciem pacjentów w chorobach somatycznych tj. choroby onkologiczne oraz pacjentów w procesie leczenia otyłości.
Mój pierwszy zawód to psycholog – wybrany, wyuczony i wykonywany z pasją. W gabinecie z pacjentami pracuje od 2016 roku. Swoje doświadczenie zdobywałam w poradniach zdrowia psychicznego oraz gabinecie prywatnym. Jestem w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej – obecnie na 4 roku. Dzięki narzędziom, które oferuje nurt poznawczo-behawioralny pomagam pacjentom wprowadzać zmiany w myśleniu oraz zachowaniu, które prowadzą do poprawy funkcjonowania.
W gabinecie jestem otwarta na pracę z pacjentami zmagającym się z: zaburzeniami, lękowymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym, ze schizofrenią a także w kryzysie psychicznym po przeżyciach traumatycznych. Pogłębiam również swoje kompetencje w zakresie terapii schematów oraz psychoterapii par. Praca w nurcie poznawczo-behawioralnym jest mi najbliższa, ale jestem ogromnym zwolennikiem integracji w psychoterapii.
Zajmuję się pracą z osobami dorosłymi. Mam głębokie przekonanie, że relacja terapeutyczna ma ogromną moc, dlatego dokładam wszelkich starań, aby pacjenci czuli się komfortowo w moim towarzystwie, dzięki czemu będą mieli odwagę dzielić się swoimi trudnościami. Zdecydowanie opisałabym siebie jako osobę, która lubi być w kontakcie z drugim człowiekiem, żywo reaguje oraz stara się być jak najbardziej autentyczna w swojej pracy.