
Warsztat porusza zagadnienia dotyczące pracy psychologicznej oraz psychoterapeutycznej w kontekście niezgodności płciowej u dzieci i nastolatków.
- aktualnej wiedzy z zakresu dysforii płciowej zgodnej z WPATH8, ICD-11 oraz DSM-5.
- rozróżniania terminów takich jak: dysforia płciowa, niezgodność płciowa, transpłciowości i innych;
- rozumienia transpłciowości w kontekście tożsamości oraz orientacji seksualnej;
- posiadania wiedzy dotyczących możliwości psychologicznego oraz medycznego leczenia dysforii płciowej, w tym: diagnostyki psychologicznej, procedur związanych z opiniowaniem psychoseksuologicznym a także hormonalną terapią zastępczą;
- praktyk i procedur dobrej terapii świadczonej na rzecz osób doświadczających dysforii płciowej.
Szkolenie skierowane jest do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów oraz studentów wymienionych kierunków, pracujących z dziećmi i adolescentami lub którzy chcieliby lepiej poznać tematykę niezgodności płciowej u dzieci i młodzieży.
Szkolenie będzie oparte na najnowszych danych dotyczące pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej z zakresu niezgodności płciowej u dzieci i nastolatków. Składać będzie się z części teoretycznych i elementów ćwiczeniowo-warsztatowych. Organizator szkolenia zapewnia materiały dla uczestników, w tym także poczęstunek kawowy w trakcie przerw. Organizator nie zapewnia obiadu uczestnikom szkolenia.
Jakub Pawlewicz – psycholog, psychoseksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pedagog, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Ukończył liczne szkolenia z zakresu psychotraumatologii, terapii dialektyczno-behawioralnej, socjoterapii oraz terapii dzieci i młodzieży.
Na co dzień kieruje Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „poMOC”, gdzie koordynuje pracę Poradni Zdrowia Psychicznego, Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. W swojej pracy stosuje metody psychoterapii oparte na dowodach naukowych (CBT, DBT, ACT, EMDR). Pracuje głównie z dziećmi, nastolatkami oraz rodzicami wokół trudności związanych z zaburzeniami afektywnymi (m.in. depresja), lękowymi, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD), traumami, czy doświadczaniem trudności związanych z niezgodnością płciową.
Opiniuje nastolatków transpłciowych na rzecz hormonoterapii czy też procedury sądowej uzgodnienia płci.
https://forms.gle/kB7ehfVXQebc1gd46